Masaža će vam ublažiti bolove, naročito one koji su posledica stresa i "sedećeg" stila života, kao što su bolovi u leđima posle celog dana u kancelariji. Čak i osobe koje pate od hroničnih bolova mogu osetiti trenutno poboljšanje, pošto će simptomi biti ublaženi, pokazuju naučna istraživanja. Pacijenti koji imaju dijagnozu fibromijalgije ili artitisa trebalo bi da se posavetuju sa lekarom i razmotre terapeutske masaže kao vid lečenja.
Brojne studije pokazale su da masaže mogu da pomognu i kod brojnih tipova poremećaja raspoloženja. Dokazano je da masaže ublažavaju napetost koji izaziva anksioznost, a pomažu i osobama koje pate od depresije, jer dodir ima i terapeutsko dejstvo, pružajući emocionalnu utehu.
U studiji sprovedenoj na Univerzitetu u Majamiju, utvrđeno je da osobama koje pate od poremećaja u spavanju pomažu dve masaže nedeljno u trajanju od 30 minuta. Ispitanici koji su učestvovali u istraživanju prijavili su značajno poboljšanje kvaliteta sna nakon nekoliko nedelja.
Ranija istraživanja su pokazala da masaža podiže nivo serotonina u krvi, a ovaj hormon je jako važan za zdrav i kvalitetan san.
Masaža ne samo da će ubrzati oporavak ako vučete neki staru povredu, već će i ublažiti upalne procese u organizmu, povećaće fleksibilnost mišića i time smanjiti rizik od novog povređivanja.
Sportska masaža može biti usmerena na tretman starih povreda, ili na poboljšanje izdržljivosti i fleksibilnosti tela.
Masaža doprinosti boljoj cirkulaciji krvi, pa i belih krvnih zrnaca, koja nas štite od infekcija.